Free játékok, amiket érdemes kipróbálni
Volt már szó a blog oldalain rövid, bármikor megszakítható unaloműző játékokról. Én most a tartósabban is játszható, ugyanakkor free kategóriába tartozó játékok közül mutatnám be az aktuális kedvenceim közül, számszerint négyet.
Pandas vs. Ninjas.
Hát ez kérem egy Angry Birds klón. Nem is akar másnak látszani, az egész stílus, grafika, játékmenet "kísértetiesen" idézi a ma már klasszikussá vált elődöt. Valószínűnek tartom, hogy kínai barátaink nem is nagyon akartak semmi pluszt sem belevinni a játékukba, a "jól bevált recepten ne változtass" elv vezérelte a fejlesztők munkáját. Jelen esetben nem felbőszült madarak akarnak bosszút állni, hanem egy panda, és nem malacok az elpusztítandó célszemélyek, hanem különböző építményekben rejtőző ninják. A fegyverek jelen esetben különböző képességekkel rendelkező kis mackók, amikkel a felbőszült panda igyekszik elpusztítani az ellenséget. Hogy ezt mért teszi, arra az Angry Birdsel ellentétben nem kapunk semmi választ.
A játéknak vannak szépséghibái, és akkor még finoman fogalmaztam. Egyrészt az ígért "realistic physics symulation"-ból nem sok mindent lehet érezni. Gyakorlatilag teljesen véletlenszerű, hogy egy-egy macival milyen rombolást lehet végrehajtani, adott pályán egymás után próbálkozva, igencsak eltérő eredménnyel tudjuk végrehajtani az adott feladatot. Van, amikor az összes municiót fel kell használni, van, amikor az első, alapképességű mackóval sikerül a maximális pusztítás. Mindezektől függetlenül egy nagyon jópofa, függőséget is okozni tudó játékról van szó.
Saving Avatar.
Ugyan csak kínai játék, de ez már egészen más kategória. Profi módon vannak ötvözve az ügyességi és logikai elemek, melyeket egészen szép grafika tarkít. A játékban kötélen függő lényeket kell nyilazás segítségével kiszabadítani. Adott pályán adott mennyiségű nyíl segítségével kell a függesztő köteleket ellőni úgy, hogy a célszemélyeket a lehető legkisebb sérülés érje. A kezdeti faék egyszerűségű pályák után hamar belecsapnak a lecsóba, és igen csak nehéz feladatok elé állítják a játékost. A játékban van bekapcsolható segítség, mivel nem mindig világos első ránézésre, hogy hogyan is lehet teljesíteni a feladatot.
Mini Squadron
Ez a játék sajnos csak lite, az az csak az első világot lehet ingyenesen játszani. Amúgy egy iphoneon nagy sikert aratott 2D lövöldözősjáték androidos átiratáról van szó. A játékban egy pilótát alakítunk, akinek egymagában kell felvennie a harcot az ellenséges repülők tucatjaival. Mivel full érintő képernyős az irányítása, elsőre igen nehéz volt megszoknom a játékot. Kis gyakorlás után komoly figurákat lehet csinálni a levegőben, a pályák elején gyakorlás képpen meghatározott számú kacsát kell lelövöldözni. A full verzió internetes, bluetoothos és wifis multiplayer üzemódot is kínál a rengeteg plusz pályán kívül.
3d pool master pro.
A free billiárd játékok közül talán ő a legjobb. Meg sem közelíti a Pool Break Pro-t, amibe ráadásul még snooker is van, de mivel az utóbbi fizetős játék, marad ez a változat. Teljes 3D játékmenet, főleg érintő képernyőre kihegyezve, 9 és 8 ball poolt tudunk játszani, akár kétjátékos, akár online játékmódban is.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Tomi from Space · http://bodybuilding.blog.hu 2010.12.04. 21:15:00
readya 2010.12.04. 23:21:44
Tomi from Space · http://bodybuilding.blog.hu 2010.12.05. 01:12:25
readya 2010.12.05. 10:30:47
cometneni 2010.12.05. 14:00:30
MR.E 2010.12.05. 20:55:49
judzsin 2010.12.05. 21:08:51
Hogy tudom úgy csatlakoztatni az sgs-t a géphez, hogy a belső sd-re is tudjak fájlokat húzni? Játékot szeretnék rárakni a számítógépről.
readya 2010.12.05. 21:45:24
@MR.E: privát üzenet ment, a postafiókod csekkold.
@judzsin: 2.1 vagy 2.2 van rajta?
2.1-en beállítások - alkalmazások - fejlesztés - usb-hibakeresés bepipál. Ha rádugod a telefont akkor a notification bar-ban usb csatolása és kész.
2.2-őn ugyanúgy megy, mint 2.1-en vagy B verzió: beállítások - vezeték nélküli és hálózati beállítások - USB beállítások - és be lehet állítani, hogy KIES vagy mass storage módban kapcsolódjon a telefon. Mass storage-ra állítva automatikusan csatolja az SD kártyát (külsőt és belsőt is).
judzsin 2010.12.05. 21:56:27
MR.E 2010.12.06. 14:57:16
a teljes verzió