Kijelzőfront-jelentés a távol-keletről
Nem kifejezetten Androidos hír, de érdekes lehet mindannyiunk számára. Mai hír, hogy a Sony, a Toshiba és a Hitachi megegyezett, hogy egyetlen cégé olvasszák össze kis- és középméretű kijelzőket gyártó leányválallataikat (nev szerint a Sony Mobile Displayt, a Toshiba Mobile Displayt és a Hitachi Displayt). A merger állami hátszelet is kap 200 milliárd jen (kb 500 milliárd forint) támogatás formájában. A fúzióval a világ legnagyobb mobilkijelzőket gyártó cége jön létre, maga mögé utasítva a Samsungot és a hazai piacon a Sharpot is.
A hadművelet elsődleges célja, hogy megerősítsék Japán pozícióját a kijelző-piacon a koreai és tajvani riválisokkal szemben. A bejelentések szerint az új cég a következő generációs kijelzők fejlesztésére fog összpontosítani.
Ezzel párhuzamba állítható egy múlt heti hír, ami arról szólt, hogy rövid időn belül teljes gyártókapacitással rendelkezésre áll a Samsung Mobile Display új, AMOLED paneleket gyártó üzeme, ezzel a jóslatok szerint a Samsung AMOLED gyártási kapacitása a 2011-es 890 000 m2-ről 2012-ben 2,6 millió m2-re növekszik, ami várhatólag 2013-ra megint csak megduplázódik. Ez persze nem csak a mobileszközök képernyőit fogja ellátni, hosszabb távon természetesen a nagyképernyős eszközök is a cég célkeresztjében vannak.
És ez nekünk mit jelent? Kiéleződő versenyt, és várhatóan még jobb minőségű kijelzőket, no meg reméljük az árak csökkenését is - szóval a jövő színes és fényes, mintha egy kiváló mobilképernyőn át néznénk.
Forrás: Reuters, RBB Today, CLN Online
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Guild 2011.08.31. 13:08:41
gondolom a harmadik a Hitachi akart lenni
Tomi from Space · http://bodybuilding.blog.hu 2011.08.31. 13:13:45
a rettegett drótos 2011.08.31. 13:22:59
Mindezzel mit is akartam mondani? Semmit. :D)
Yarner · http://androlib.blog.hu 2011.08.31. 13:49:37
Javítva :-)
@a rettegett drótos: Igen, a koreaiak elég kemények tudnak lenni.
@Tomi from Space: Majd az új cég, a ToSonChi mérnökei kifejlesztenek valami újat, és azon meg piros lesz oldalról nézve, hogy lehessen válogatni. Csajoknak adnak ki majd rózsaszín színhibás változatot is :-)
Gery.Greyhound · http://greyhound.blog.hu 2011.08.31. 15:06:50
a rettegett drótos 2011.08.31. 17:26:55
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal