[Tippek-trükkök] Hogyan lesz látható az eszközöd a Total Commanderben?
Sok androidos eszközt nem ismer fel normálisan a Windows. Vagyis erre a következtetésre jut az a felhasználó, akinek a telefonja, táblagépe nem lesz látható a népszerű Total Commander (TC) fájlkezelőben.
A számítógépre rácsatlakoztatott eszköz a Windows Intézőben mindig látható lesz (Start gombon jobb klikk, előugró menü: "A Windows Intéző megnyitása"). Való igaz, némileg nehézkes az Intézőből Intézőbe, vagy a TC-ből Intézőbe másolgatás.
A TC-ben viszont egy egyszerű beállítással megoldódnak a másolgatási problémáink.Kép: androes.ru
Indítsuk el a TC-t, majd válasszuk a Beállítások-on belül az Általános Beállítások menüpontot. Nincs más dolgunk, mint a Szülő mappa megjelenítése... lehetőséget bepipáljuk.
Legközelebb, ha androidos készülékünket rádugtuk a számítógépre, a TC indítását követően válasszuk a legördülő menüből a Számítógép (áttekintés) menüpontot.
És máris látható kedvenc eszközünk, amelyet megnyitva már tudunk majd másolgatni, hiszen normálisan használható lesz a telefon, tablet a TC-ben.
Lehet, néha gyorsabb csak visszalépkedni a könyvtárakból, ugyanúgy a fenti áttekintőben találjuk majd magunkat:
Amit még érdemes tudni: általában "Internal storage" könyvtár fogad bennünket az eszközön belül. Amennyiben a táblagép, vagy a telefon rendelkezik memóriakártya foglalattal, és van is benne kártya, megjelenik még egy "External storage" könyvtár is.
DCIM könyvtárban lesznek az eszközzel készített fényképek, videók. Az Android könyvtárat kerüljük el, a többi könyvtárban is csak akkor "garázdálkodjunk", ha tudjuk, hogy mit csinálunk!
A másolásokat követően figyeljünk az eszköz megfelelő eltávolítására! (Jobb oldalon a tálcán USB-s ikonon jobb klikk, adott eszköznél pedig a leválasztás megjelölése! Pontosan ugyanúgy, mint ahogy a pendrive-okat kell(ene...) eltávolítani!)
Az oldal és a cikk írója semmiféle felelősséget nem vállal a helytelen másolgatásokból adódó esetleges adatvesztésért, vagy rendszerösszeomlásért, valamint a helytelen eltávolításból adódó memória- és/vagy eszközhibákért!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.