HTC Incredible S teszt
Nálunk járt a HTC Incredible S, a Telenor jóvoltából. Azzal kezdeném, hogy nem igazán értem a HTC-t. Lassan érkezik a Sensation: 1,2GHz dual core, 4,3 hüvelykes kijelző stb. Úgy értem a Galaxy S II, Optimus 2X, Motorola Atrix és egyéb felső kategóriás 4,3 hüvelykes kijelzőmérettel bíró nagyvadak mellé érkezik a ringbe. Eddig rendben is vagyunk. Azt is megértem, hogy nem mindenkinek kell óriás, ezért alatta is készül telefon, méghozzá nem dual core, hiszen egy 1GHz-es Androidos telefon mindenki igényeit ki tudja elégíteni, akinek nem fontos a Full HD felvétel. De miért érkezik 2db, szinte teljesen azonos telefon? Desire S illetve Incredible S. A Desire utódja 3,7 hüvelykes, míg az Incredible S 4 hüvelykes. Előbbi méretei 115x59,8x11,6 mm illetve 130 gramm, míg utóbbi méretei: 120x64x11,7 mm és 135,5 gramm. A két telefon a kijelző méretén kívül annyiban különbözik, hogy a Desire S 5mpx kamerával és 1 LED vakuval, míg az Incredible 8mpx kamerával és dupla LED vakuval kerül forgalomba.
Mind a kettőben 1 GHz Qualcomm MSM8255 processzor és Adreno 205 grafikus mag, 768MB RAM illetve 1,1GB belső memória található a programok számára és mind a kettőben 1450mAh akkumulátor van.
Szerintem sem méretben, sem súlyban nincs akkora különbség a két készülék között, ami indokolná mind a kettő létezését, de a HTC biztosan jobban tudja. Egy biztos, mivel az árakban is hasonló óriási különbségek vannak, én a magam részéről az Incredible S mellett teszem le a voksomat. A Desire S létjogosultságát nem értem. Bár talán furcsának tűnhet ez az összehasonlítás, azért írtam le, mert a Desire S-t nem fogom tesztelni, ugyanis a két készülék alig tér el egymástól. De lássuk a medvét.
HTC tulajdonosok előnyben. Miért írom ezt? Mert ennyiért LG Optimus 2X-et is lehet vásárolni, az meg ugye 2 magos Tegra2-vel bír. Hamarosan pedig érkezik a Samsung Galaxy S II is, ami kb. 10%-al lesz drágább ennél. Tehát ezt a telefont szerintem csak HTC fanok fogják vásárolni, hiszen ennyi pénzért jobbat is lehet kapni a piacon. Szerintem a reális ár a jelenlegi -20-25% lenne. Természetesen a független, új árról van szó. Szolgáltatói akciókban lehet, hogy buli adott esetben a többihez képest.
A készülék Android 2.2-vel vásárolható meg - jelenleg a HTC így szállítja - de kicsomagolás után első dolgunk legyen a szoftver frissítése menüpont használata, hiszen OTA (On The Air azaz interneten keresztül közvetlenül frissíthető) update található hozzá a Gingerbread (2.3.3) formájában. A 2.2-re nem is pazarolnék szót, egyből a Ginger verzióval vettem használatba. Azt ugye mindenki tudja rólam, hogy Samsung fan vagyok, de ez a HTC szoftver végre tetszetős. No, azért nem ragadtatom el magam, nem szerettem meg a Sense-t, sem a HTC féle agyon átírt Androidot sem, de látom a fejlődést. Végre a notification bar arra van használva, amire a többieknél. Sőt, ebben most a HTC átvette a vezetést. Lenyitva az értesítési sávot a nemrég használt programokat látjuk a többi szokásos információ mellett, de rögtön egy másik tabon ott van végre a power bar azaz egy kattintással tudjuk vezérelni a Wi-Fi, Bluetooth, Wi-Fi hotspot, GPS és a repülő mód funkciókat illetve a beállítások menüt is elérjük innen. A némítás/rezgés kimaradt, hiszen azt a hangerő lefele nyomásával is el tudjuk érni pillanatok alatt és van benne olyan extra, amit máshol nem kapunk. Ügyes. Hatalmas piros pont. Mondjuk ezzel a nagy gyártók ki is nyírják lassan a power bar widget készítőket, de hát ez van. Ami jó, az jó.
Amit már a Desire HD tesztben is megírtam, kötelezővé tenném az összes gyártó számára a fast boot opciót. Most komolyan. Mennyire jó dolog az, hogy kikapcsolt állapotból 3 másodperc alatt elindul a telefon (ha közben nem vettük ki az akkut)? Elárulom: nagyon. A sebességre egyébként sem lehet panaszunk és ebben nagyon jó partner a gyors fájlrendszer is. A telefon ext3-at használ. Az 1GB is elegendő a programok számára, bár én lassan ennek a közelébe érek a saját telefonomon (de nekem 2GB szabad helyem van :-) ).
/dev/block/mmcblk0p25 /system ext3 ro,relatime,...
/dev/block/mmcblk0p26 /data ext3 rw,nosuid,nodev,relatime,...
/dev/block/mmcblk0p27 /cache ext3 rw,nosuid,nodev,relatime,...
/dev/block/mmcblk0p28 /devlog ext3 rw,nosuid,nodev,relatime,...
A szabadon tátongó micro usb nyílás oldalt nem valami tetszetős, de a készülék nagyon össze van rakva, kellemes a fogása, nem csúszik, rendben van. Sőt, a formája és a design nálam a tetszetős kategóriába esik. Ha a SIM kártya alakú dudor nem lenne a hátán és 20 grammal könnyebb lenne, még azt is mondanám, hogy lehetnénk jó barátok. Kapunk LED villogót is jó HTC szokáshoz híven, ezt nagyon szeretem. Villogjon is, ha valamit a tudtomra szeretne adni a telefon.
Innentől kezdődik a fekete leves. A telefon erőben kb. a Galaxy S-em szintjét hozza, ami azért 1 évvel amaz megjelenése után nem annyira nagy dolog. Kivéve grafikus teljesítményben. Ez köszönhető az Adreno 205-nek, amiért 2 hét kukoricán térdepelést irányoznék elő minden egyes HTC mérnöknek, akinek ebben benne van a keze.
Amit szintén nem értek, miért kell ennyire megtömni a telefont szoftverekkel. Azért van a Market. Pl. alapból rajta van a Soundhound ingyenes verzió, az alap twitter kliens, a Peep twitter kliens, Facebook kliens, hírek, hírek és időjárás és így tovább. Ezek közül az első három nálam kuka kategória. Van jobb a Marketen, meg is vásároltam őket, miért kellene a telefonomon tartani azon szoftvereket, amiket nem akarok használni? Márpedig ezeket letörölni nem lehet. A készüléken a legújabb Sense fut (2.1), szóval aki szereti örülhet, aki nem annak meg kínlódás lesz kiirtani, olyan mélyen van a rendszerbe integrálva. Én nem szeretem. Az ingyenes szoftverekkel való telepakoláshoz volt esze a HTC-nek, de a billentyűzethez magyar T9 szótár már nincs. A szerintem nagyon szép Androidos galéria helyett pedig kapunk egy HTC féle nem is tudom mit. Nézzétek meg a képen. A Sensenél jó pont lenne, hogy kezel mappákat, de azt hiszem senki nem akar 4db mappa nevű mappát elhelyezni a kijelzőn, hiszen a mappáknak nem lehet nevet adni. Okos. Természetesen a Marketen van több home felület, amelynek ez nem akadály, én inkább azokat javaslom ha valaki mappákat szeretne használni. Illetve vannak erre megfelelő alkalmazások is.
UPDATE: A Sense kezel mappákat és át lehet őket nevezni. Amikor megnyitsz egy mappát, a fejlécre bökve adhatsz neki új nevet. Az információt kommentben kaptuk, köszönet érte!
A HTC jó szokásához híven, ezt a telefont is lezárta. Persze, előbb-utóbb megoldják ezt is. Aztán 30-60 perc szenvedéssel el lehet érni amit az ember szeretne, csak éppen a Sony Ericsson ehhez segítséget ad, az LG és a Samsung pedig a forráskód kiadásával lehetővé teszi, hogy 1 perc alatt atyaúristen jogot tudjunk szerezni a készüléken. Nem mondom, hogy mindenkit érdekel ez, de én pl. imádom, hogy tudok rendes mentést készíteni. Sőt, azt gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
A készülék kijelzője szerintem teljesen rendben van. Viszont nem tudtam nem észrevenni, hogy a játékok és programok futása közben nem olyan szépen rajzol, mint a Galaxy S-em, azaz nem olyan élesek a vonalak, határok. Mondhat bárki, bármit az SGS/SGS II túlszaturált színeiről (utóbbinál állítható), akkor sincs partiban az SLCD kijelző a SAMOLED/SAMOLED+ párossal. Sőt, az LG Optimus Black féle LCD panellel sem.
Mindent összevetve a készülék jó. Gyors, felső kategóriás, úgy néz ki, olyan megfogni és úgy is csinál. De nem értem az árát és nem értem miért nem tud a HTC nyitottabb lenni. Az Android előtt a Tajvani gyártó a futottak még kategóriában létezett, mostanra pedig tényezővé vált. Azt hiszem meg kellene találniuk a megfelelő utat, mert a Sense kevés lesz a versenyhez véleményem szerint. Kiknek ajánlom a telefont? Azoknak, akiknek elfogyott a hely a HTC Desire-n és szeretnének váltani illetve HTC fanoknak. Ez a készülék ugyanis rendben van, nem olyan vakvágány, mint a Desire HD a nagy kijelző, kis akku párosával. Tehát, hogy ne legyen félreértés, ez egy jó készülék, ami a listaár alapján rosszul van árazva. A teszt végére pedig arra is rájöttem, hogy kiknek készül a Desire S. Az a pár milliméter pont elég lehet ahhoz, hogy a csajoknak se legyen túl nagy a készülék. Az Incredible S ugyanis akkora, mint a Galaxy S-em, csak vastagabb és nehezebb.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
tschyllagh 2011.05.17. 23:38:49
No offense, csak velemeny :)
&roid 2011.05.18. 05:16:25
A többi egyébként rendben van, a felütéssel is egyetértek, valóban két nagyon hasonló teló, igaz, én a desire S-t választanám.
readya 2011.05.18. 07:48:54
@tschyllagh: Nem vagyunk egyformák, ezzel nincs is gond. :) És Incredible S vagy Optimus 2X? Mert az áruk azonos
Yarner · http://androlib.blog.hu 2011.05.18. 14:31:29
Amúgy jó írás, bár ennyire ekézni a sense-et még senkit nem hallottam :-)
De legalább meggyőztél (nem volt nehéz), hogy ne HTC-re váltsak, ha eljön az ideje a továbblépésnek (ez még legalább egy év, de akkor is, az ember néha eltűnődik). Jobban szeretem a kevésbé kötöttpályás dolgokat, bár az elegáns összeszerelés és az OTA frissítések nagyon erős pluszpontot jelentenek a Samuval szemben...
tschyllagh 2011.05.18. 14:54:00
szcsongor 2011.05.18. 14:58:09
Egyébként a HTC soha nem volt "futottak még" kategória, mert az igaz, hogy nem volt ismert márka, de mindig is fasza PDA-kat csináltak.
readya 2011.05.18. 16:31:49
Igen, de ezekre meg is adtam a piros pontot, meg azokra, amik újdonságok és jók. Nekem is van otthon egy Desire és az ideg megver, hogy hiába nem használom a Sense-t, attól még csak fut 6-8 Sense daemon és a fene se tudja mit csinálnak és mikor lógnak a hálón. Nekem nem kellenek.
Plusz a telefonon lehetne 2.2 is, mert pont úgy néz ki 2.3 alatt. Ha nem írja ki, hogy Ginger, sosem tudom meg, annyira belenyúlt a HTC- Én ezt így annyira nem...
@tschyllagh: nem emlékszem, hogy ekéztem volna a Sensationt- Kíváncsi vagyok rá nagyon. Remélem jön és tesztelhetem.
@szcsongor: Ácsi. A futottak még kategória piaci eladásra értendő. Márpedig statisztikai hibahatár volt az android előtt a HTC. Attól még frankó lehetett a cucc, de mennyiségben nem adtak el sokat.