Fejlesztői maratonon mutatkozik be a Google Glass
Emlékeztek még a Google csodaszemüvegére? Annak ellenére, hogy a bemutató után óriási visszhangot kapott, és a Time magazin egyenesen az év legjobb találmányának kiáltotta ki, Sergey Brin csapata a rájuk jellemző módon azóta is titkolózva kezeli a projektet - a Glass nem került ki külsősök kezébe, érdemben még szinte senki nem próbálhatta ki a futurisztikus technológiát.
Most azonban egy maréknyi kiválasztott nem csak, hogy közelebbről megszemlélheti az eszközt, egyenesen, hogy fejleszteni is fog rá, ugyanis a Google különösebb csinnadratta nélkül kiküldött egy köremailt annak a néhány (száz) fejlesztőnek, akik az I/O konferencián feliratkoztak az 1500 dollárba kerülő előzetes fejlesztői csomagra. Két rendezvényen várja őket Sergey és csapata - San Franciscóban január végén, New Yorkban február elején rendeznek egy-egy kétnapos "hackathont", azaz maratoni kódoló-szeánszot.
A Glass Foundrynak (Üvegöntöde, magyarosabb nevén Üveghuta) keresztelt rendezvény idejére a fejlesztők kézbe kaphatnak egy-egy Glasst, valamint megismerkedhetnek a fejlesztői környezettel (a Glasshoz készült Mirror API állítólag ismerős lehet a RESTful Web Services alatt fejlesztők számára), és fantáziájukat szabadon engedve valamilyen alkalmazást készíthetnek is az eszközre. A kódolásban a Google mérnökei segítik a szerencséseket, a két nap végén pedig egy sztárvendégekből is álló panel bírálja majd el az alkotásokat.
A rendezvény nem titkolt célja felmérni, hogy mit tudnak kihozni a külsős fejlesztők az ötletből - elvégre a Glass koncepciója teljesen újszerű megközelítést igényel, nincsenek még kész receptek az okosszemüveg felhasználhatóságára, most kell kialakítani a kereteket és a fő irányvonalakat.
Csak abban reménykedhetünk, hogy a résztvevőkkel nem íratnak alá túlságosan kemény titoktartási szerződést, és két hét múlva mi, egyszerű halandók is rengeteg újdonságot tudhatunk meg a Nagy Projektről. Az mindenesetre biztos, hogy hamarosan elkezdődik az agyakban a fogaskerekek kattogása, és azok az ötletek, amik a hutában még esetleg nem születnek meg, a következő hónapokban elkezdenek szárba szökkenni, hogy a kész termék megjelenésekor már egy jól használható, ötletgazdag termékpaletta fogadja a vásárlókat.
Arra viszont, hogy a varázsszemüveg a boltok polcaira és az utcán lófráló embertársaink fejére kerüljön, még elég sokat kell várni - a legóvatosabb becslések szerint is legkorábban az idei év végén jelenik meg, de valószínűbb a 2014 első negyedéve.
Végezetül idézzük fel a Google I/O emlékezetes ejtőernyős-háztetőn biciklizős bemutatóját. Ti milyen alkalmazásokat látnátok szívesen a szemüvegetekben?
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Mandiner blogajánló 2013.01.17. 11:13:03
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.