Offtime
A telefonok okosodnak a felhasználók pedig lassan már elvesznek abban a rengeteg lehetőségben, amire ezen készülékeket használni lehet.
Tudom, hogy más is, csak úgy mint én, egyre összetettebb feladatokra használja a telefonját, de már sajnos magamon is észrevettem, hogy bizony néha-néha „feleslegesen” vettem elő, csak hogy ránézzek a kijelzőre, hiszen már az órát is azon néztem. Szinte már kényszerbetegnek éreztem magam annyiszor fogtam kézbe, és néztem meg, mentem be a menübe. persze ha már ott voltam akkor nyomtam valami játékot, nézegettem facebookot, szóval ez a kényszeres tevékenység a produktivitásom rovására ment.
Erre szolgál megoldásként az Offtime, ami ától már publikusan is elérhető az google play áruházban. Én körülbelül három hónapja használom a teszt verziót, és csodás tapasztalatokkal lettem gazdagabb. Pont tegnap írtunk a Checky-ről, itt viszont ettől többről van szó!
Hiszen ez az alkalmazás azt teszi lehetővé, hogy külön profilokat, elérési szinteket adj meg, és csak az ennek a profilnak megfelelő alkalmazásokat használhatom. Tehát munka közben megadhatom, hogy pl a facebook, vagy a játékok ne legyen elérhetőek, esetleg ha a családdal akarok időt tölteni, akkor más ne hívhasson. Ugyan ezek egy részét már más alkalmazás is tudta, de az Offtime egyben adja a letisztult formát, a szép grafikát, valamit olyan statisztikákat, hogy hányszor vetted kézbe a telefont, mik a legtöbbet használt alkalmazások, mire mennyi időt szántál.
Nekem borzasztó számokat mutatott, ezért most inkább a családdal töltöm pár órát, tehát Offtime-ot veszek ki!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
2014.10.03. 17:20:17
Ez a megközelítés engem ez valahogy arra az esetre emlékeztet, amikor a fogyni kívánó emberek vesznek egy zacskó bulátát azzal, hogy az egészséges dolog, abból lehet nasizni nyugodtan, nem hízlal. Közben nem szembesülnek azzal, hogy nemcsak az a káros, amit esznek, hanem ahogyan, azaz nassolnak, és ez utóbbira nem az a megoldás, hogy egészségeset nasizok, hanem az, hogy leszokom a nasizásról.
Egyszóval pótcselekvésnek érzem mindkettőt.